购买 C0402C361G8JAC7867 | C0402C361G8JAC7867数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
C0402C361G8JAC7867
C0402C361G8JAC7867
C0402C361G8JAC7867
仅供参考
制造商 KEMET
描述 CAP CER 360PF 10V U2J 0402
数据表
封装 0402 (1005 Metric)
送货服务
C0402C361G8JAC7867参数
制造商KEMET
类别电容器 - 陶瓷电容器
封装0402 (1005 Metric)
ECAD
系列C
电容360pF
公差±2%
电压额定值10V
温度系数U2J
工作温度-55°C ~ 125°C
特征Low Dissipation Factor, Low ESL
评级-
应用General Purpose
失败率-
安装类型Surface Mount, MLCC
尺寸/尺寸0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
高度 - 坐姿(最大)-
厚度(最大)0.022" (0.55mm)
引线间距-
领导风格-
C0402C361G8JAC7867 Packaging
Insepction
C0402C361G8JAC7867 FAQ
  • 1. How to order C0402C361G8JAC7867 on Heisener?
  • 3. Are the C0402C361G8JAC7867 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of C0402C361G8JAC7867?
C0402C361G8JAC7867相关产品
FDWS9420_F085 FDWS9420_F085 Fairchild/ON Semiconductor, 40V DUAL AUTO N-CH POWER TRENCH, 8-PowerTDFN, C 查看