购买 BZY55C36 | BZY55C36数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BZY55C36
BZY55C36
BZY55C36
仅供参考
零件编号 BZY55C36
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 0805 (CERAMICS), 500MW, 5%, SMAL
送货服务
BZY55C36参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 齐纳 - 单
封装-
ECAD
系列-
电压 - 齐纳(Nom)(Vz)36 V
公差±5%
力量 - 最大500 mW
阻抗(最大值)(Zzt)80 Ohms
电流 - 反向泄漏@Vr100 nA @ 27 V
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.5 V @ 10 mA
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱0805 (2012 Metric)
供应商设备包0805
BZY55C36 Packaging
Insepction
BZY55C36 FAQ
  • 1. How to order BZY55C36 on Heisener?
  • 3. Are the BZY55C36 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BZY55C36?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZY55C36.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as BZY55C36 pin diagram, BZY55C36 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
BZY55C36 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。