购买 BZX79B18 | BZX79B18数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BZX79B18
BZX79B18
BZX79B18
仅供参考
零件编号 BZX79B18
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DO-35, 500MW, 2%, SMALL SIGNAL Z
送货服务
BZX79B18参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 齐纳 - 单
封装-
ECAD
系列-
电压 - 齐纳(Nom)(Vz)18 V
公差±2%
力量 - 最大500 mW
阻抗(最大值)(Zzt)45 Ohms
电流 - 反向泄漏@Vr0.05 µA @ 12.6 V
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.5 V @ 100 mA
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱DO-204AH, DO-35, Axial
供应商设备包DO-35
BZX79B18 Packaging
Insepction
BZX79B18 FAQ
  • 1. How to order BZX79B18 on Heisener?
  • 3. Are the BZX79B18 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BZX79B18?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX79B18.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as BZX79B18 pin diagram, BZX79B18 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
BZX79B18 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。