购买 BZT55B10 | BZT55B10数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BZT55B10
BZT55B10
BZT55B10
仅供参考
零件编号 BZT55B10
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 MMELF, 500MW, 2%, SMALL SIGNAL Z
送货服务
BZT55B10参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 齐纳 - 单
封装-
ECAD
系列-
电压 - 齐纳(Nom)(Vz)10 V
公差±2%
力量 - 最大500 mW
阻抗(最大值)(Zzt)15 Ohms
电流 - 反向泄漏@Vr100 nA @ 7.5 V
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1 V @ 10 mA
工作温度-65°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱SOD-80 Variant
供应商设备包QMMELF
BZT55B10 Packaging
Insepction
BZT55B10 FAQ
  • 1. How to order BZT55B10 on Heisener?
  • 3. Are the BZT55B10 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BZT55B10?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZT55B10.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as BZT55B10 pin diagram, BZT55B10 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
BZT55B10 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。