购买 BUK7J1R4-40HX | BUK7J1R4-40HX数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BUK7J1R4-40HX
BUK7J1R4-40HX
BUK7J1R4-40HX
仅供参考
零件编号 BUK7J1R4-40HX
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 MOSFET N-CH 40V 190A LFPAK56
送货服务
BUK7J1R4-40HX参数
制造商Nexperia USA Inc.
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C120A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.6V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs126 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds8155 pF @ 25 V
Vgs(最大)+20V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)395W (Ta)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.4mOhm @ 25A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包LFPAK56; Power-SO8
包/箱SOT-1023, 4-LFPAK
BUK7J1R4-40HX Packaging
Insepction
BUK7J1R4-40HX FAQ
  • 1. How to order BUK7J1R4-40HX on Heisener?
  • 3. Are the BUK7J1R4-40HX price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BUK7J1R4-40HX?
BUK7J1R4-40HX 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。