购买 BUK6Y19-30PX | BUK6Y19-30PX数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BUK6Y19-30PX
BUK6Y19-30PX
BUK6Y19-30PX
仅供参考
零件编号 BUK6Y19-30PX
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 MOSFET P-CH 30V 45A LFPAK56
送货服务
BUK6Y19-30PX参数
制造商Nexperia USA Inc.
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列TrenchMOS™
FET类型P-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)30 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C45A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs35 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1260 pF @ 15 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)66W (Ta)
Rds On(Max)@ Id,Vgs19mOhm @ 9.5A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包LFPAK56, Power-SO8
包/箱SC-100, SOT-669
BUK6Y19-30PX Packaging
Insepction
BUK6Y19-30PX FAQ
  • 1. How to order BUK6Y19-30PX on Heisener?
  • 3. Are the BUK6Y19-30PX price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BUK6Y19-30PX?
BUK6Y19-30PX 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。