购买 BIDW40N65ES5 | BIDW40N65ES5数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BIDW40N65ES5
BIDW40N65ES5
BIDW40N65ES5
仅供参考
零件编号 BIDW40N65ES5
制造商 Bourns Inc.
描述 IGBT TRENCH FS 650V 80A TO247
送货服务
BIDW40N65ES5参数
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)80 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)160 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.7V @ 15V, 40A
力量 - 最大230 W
开关能量0.58mJ (on), 0.63mJ (off)
输入类型Standard
门电荷107 nC
Td(开/关)@ 25°C28ns/150ns
测试条件400V, 40A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)106 ns
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247
BIDW40N65ES5 Packaging
Insepction
BIDW40N65ES5 FAQ
  • 1. How to order BIDW40N65ES5 on Heisener?
  • 3. Are the BIDW40N65ES5 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BIDW40N65ES5?
BIDW40N65ES5 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。