购买 BIDW20N60T | BIDW20N60T数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BIDW20N60T
BIDW20N60T
BIDW20N60T
仅供参考
零件编号 BIDW20N60T
制造商 Bourns Inc.
描述 IGBT TRENCH FS 600V 40A TO247
送货服务
BIDW20N60T参数
制造商Bourns Inc.
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)40 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)60 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.4V @ 15V, 20A
力量 - 最大192 W
开关能量1mJ (on), 300µJ (off)
输入类型Standard
门电荷52 nC
Td(开/关)@ 25°C19ns/48ns
测试条件400V, 20A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)33.7 ns
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247
BIDW20N60T Packaging
Insepction
BIDW20N60T FAQ
  • 1. How to order BIDW20N60T on Heisener?
  • 3. Are the BIDW20N60T price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BIDW20N60T?
BIDW20N60T 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。