购买 BAS40-05W-QX | BAS40-05W-QX数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BAS40-05W-QX
BAS40-05W-QX
BAS40-05W-QX
仅供参考
零件编号 BAS40-05W-QX
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 DIODE ARR SCHOT 40V 120MA SOT323
送货服务
BAS40-05W-QX参数
制造商Nexperia USA Inc.
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置1 Pair Common Cathode
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)40 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)120mA
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1 V @ 40 mA
速度Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 40 V
工作温度 - 结150°C
安装类型Surface Mount
包/箱SC-70, SOT-323
供应商设备包SOT-323
BAS40-05W-QX Packaging
Insepction
BAS40-05W-QX FAQ
  • 1. How to order BAS40-05W-QX on Heisener?
  • 3. Are the BAS40-05W-QX price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BAS40-05W-QX?
BAS40-05W-QX 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。