购买 BAS40-04HMFHT116 | BAS40-04HMFHT116数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BAS40-04HMFHT116
BAS40-04HMFHT116
BAS40-04HMFHT116
仅供参考
零件编号 BAS40-04HMFHT116
制造商 Rohm Semiconductor
描述 DIODE ARR SCHOTT 40V 120MA SSD3
送货服务
BAS40-04HMFHT116参数
制造商Rohm Semiconductor
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
系列-
二极管配置1 Pair Series Connection
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)40 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)120mA (DC)
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1 V @ 40 mA
速度Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 40 V
工作温度 - 结150°C (Max)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
供应商设备包SSD3
BAS40-04HMFHT116 Packaging
Insepction
BAS40-04HMFHT116 FAQ
  • 1. How to order BAS40-04HMFHT116 on Heisener?
  • 3. Are the BAS40-04HMFHT116 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BAS40-04HMFHT116?
BAS40-04HMFHT116 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。