购买 B500S15A | B500S15A数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
B500S15A
B500S15A
B500S15A
仅供参考
零件编号 B500S15A
制造商 Diotec Semiconductor
描述 1PH BRIDGE SO-DIL 1000V 1.5A
送货服务
B500S15A参数
制造商Diotec Semiconductor
类别分立半导体产品 - 二极管 - 桥式整流器
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Single Phase
技术Standard
电压 - 峰值反转(最大值)1 kV
电流 - 平均整流(Io)1.5 A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.1 V @ 1 A
电流 - 反向泄漏@Vr5 µA @ 1000 V
工作温度-50°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱4-SMD, Gull Wing
供应商设备包4-SO-DIL SLIM
B500S15A Packaging
Insepction
B500S15A FAQ
  • 1. How to order B500S15A on Heisener?
  • 3. Are the B500S15A price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of B500S15A?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of B500S15A.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as B500S15A pin diagram, B500S15A datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
B500S15A 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。