购买 APTGLQ100DA120T1G | APTGLQ100DA120T1G数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
APTGLQ100DA120T1G
APTGLQ100DA120T1G
APTGLQ100DA120T1G
仅供参考
零件编号 APTGLQ100DA120T1G
制造商 Microchip Technology
描述 IGBT MODULE 1200V 170A 520W SP1
送货服务
APTGLQ100DA120T1G参数
制造商Microchip Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - IGBT - 模块
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
组态Boost Chopper
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)170 A
力量 - 最大520 W
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.42V @ 15V, 100A
电流 - 收集器截止(最大)50 µA
输入电容(Cies)@ Vce6.15 nF @ 25 V
输入Standard
NTC热敏电阻Yes
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包SP1
APTGLQ100DA120T1G Packaging
Insepction
APTGLQ100DA120T1G FAQ
  • 1. How to order APTGLQ100DA120T1G on Heisener?
  • 3. Are the APTGLQ100DA120T1G price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of APTGLQ100DA120T1G?
APTGLQ100DA120T1G 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。