购买 APT9M100S | APT9M100S数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
APT9M100S
APT9M100S
APT9M100S
仅供参考
零件编号 APT9M100S
制造商 Microchip Technology
描述 MOSFET N-CH 1000V 9A D3PAK
数据表
封装 -
ECAD
库存 258 piece(s)
送货服务
APT9M100S参数
制造商Microchip Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列POWER MOS 8™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)1000 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C9A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs80 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2605 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)335W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.4Ohm @ 5A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包D3PAK
包/箱TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA
APT9M100S Packaging
Insepction
APT9M100S FAQ
  • 1. How to order APT9M100S on Heisener?
  • 3. Are the APT9M100S price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of APT9M100S?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of APT9M100S.
APT9M100S 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。