购买 APT20GF120BRDG | APT20GF120BRDG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
APT20GF120BRDG
APT20GF120BRDG
APT20GF120BRDG
仅供参考
零件编号 APT20GF120BRDG
制造商 Microchip Technology
描述 IGBT NPT COMBI 1200V 20A TO-247
数据表
封装 -
ECAD
库存 54 piece(s)
送货服务
APT20GF120BRDG参数
制造商Microchip Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型NPT
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)32 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)64 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic3.2V @ 15V, 15A
力量 - 最大200 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷140 nC
Td(开/关)@ 25°C17ns/93ns
测试条件792V, 20A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)85 ns
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247-3
APT20GF120BRDG Packaging
Insepction
APT20GF120BRDG FAQ
  • 1. How to order APT20GF120BRDG on Heisener?
  • 3. Are the APT20GF120BRDG price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of APT20GF120BRDG?
APT20GF120BRDG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。