购买 APT18M100S | APT18M100S数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
APT18M100S
APT18M100S
APT18M100S
仅供参考
零件编号 APT18M100S
制造商 Microchip Technology
描述 MOSFET N-CH 1000V 18A D3PAK
送货服务
APT18M100S参数
制造商Microchip Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列POWER MOS 8™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)1000 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C18A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs150 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds4845 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)625W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs700mOhm @ 9A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包D3PAK
包/箱TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA
APT18M100S Packaging
Insepction
APT18M100S FAQ
  • 1. How to order APT18M100S on Heisener?
  • 3. Are the APT18M100S price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of APT18M100S?
APT18M100S 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。