购买 APT1201R2BLLG | APT1201R2BLLG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
APT1201R2BLLG
APT1201R2BLLG
APT1201R2BLLG
仅供参考
零件编号 APT1201R2BLLG
制造商 Microchip Technology
描述 MOSFET N-CH 1200V 12A TO247
数据表
封装 -
ECAD
库存 48 piece(s)
送货服务
APT1201R2BLLG参数
ECAD
系列POWER MOS 7®
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C12A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs150 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds3100 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)400W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.2Ohm @ 6A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247-3
包/箱TO-247-3
APT1201R2BLLG Packaging
Insepction
APT1201R2BLLG FAQ
  • 1. How to order APT1201R2BLLG on Heisener?
  • 3. Are the APT1201R2BLLG price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of APT1201R2BLLG?
APT1201R2BLLG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。