购买 APT106N60LC6 | APT106N60LC6数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
APT106N60LC6
APT106N60LC6
APT106N60LC6
仅供参考
零件编号 APT106N60LC6
制造商 Microchip Technology
描述 MOSFET N-CH 600V 106A TO264
数据表
封装 -
ECAD
库存 189 piece(s)
送货服务
APT106N60LC6参数
制造商Microchip Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列CoolMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C106A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 3.4mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs308 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds8390 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)833W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs35mOhm @ 53A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-264 (L)
包/箱TO-264-3, TO-264AA
APT106N60LC6 Packaging
Insepction
APT106N60LC6 FAQ
  • 1. How to order APT106N60LC6 on Heisener?
  • 3. Are the APT106N60LC6 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of APT106N60LC6?
APT106N60LC6 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。