购买 AFGY160T65SPD-B4 | AFGY160T65SPD-B4数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
AFGY160T65SPD-B4
AFGY160T65SPD-B4
AFGY160T65SPD-B4
仅供参考
零件编号 AFGY160T65SPD-B4
制造商 onsemi
描述 IGBT TRENCH FS 650V 240A TO247-3
数据表
封装 -
ECAD
库存 90 piece(s)
送货服务
AFGY160T65SPD-B4参数
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)240 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)480 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.05V @ 15V, 160A
力量 - 最大882 W
开关能量12.4mJ (on), 5.7mJ (off)
输入类型Standard
门电荷245 nC
Td(开/关)@ 25°C53ns/98ns
测试条件400V, 160A, 5Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)132 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247-3
AFGY160T65SPD-B4 Packaging
Insepction
AFGY160T65SPD-B4 FAQ
  • 1. How to order AFGY160T65SPD-B4 on Heisener?
  • 3. Are the AFGY160T65SPD-B4 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of AFGY160T65SPD-B4?
AFGY160T65SPD-B4 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。