购买 AFGY100T65SPD | AFGY100T65SPD数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
AFGY100T65SPD
AFGY100T65SPD
AFGY100T65SPD
仅供参考
零件编号 AFGY100T65SPD
制造商 onsemi
描述 IGBT TRENCH FS 650V 120A TO247-3
送货服务
AFGY100T65SPD参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)120 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)300 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.05V @ 15V, 100A
力量 - 最大660 W
开关能量5.1mJ (on), 2.7mJ (off)
输入类型Standard
门电荷109 nC
Td(开/关)@ 25°C36ns/78ns
测试条件400V, 100A, 5Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)105 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247-3
AFGY100T65SPD Packaging
Insepction
AFGY100T65SPD FAQ
  • 1. How to order AFGY100T65SPD on Heisener?
  • 3. Are the AFGY100T65SPD price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of AFGY100T65SPD?
AFGY100T65SPD 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。