购买 AFGHL40T65SQD | AFGHL40T65SQD数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
AFGHL40T65SQD
AFGHL40T65SQD
AFGHL40T65SQD
仅供参考
零件编号 AFGHL40T65SQD
制造商 onsemi
描述 IGBT TRENCH FS 650V 80A TO247-3
送货服务
AFGHL40T65SQD参数
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)80 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)160 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.1V @ 15V, 40A
力量 - 最大238 W
开关能量250µJ (on), 90µJ (off)
输入类型Standard
门电荷68 nC
Td(开/关)@ 25°C15ns/70ns
测试条件400V, 20A, 6Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)28 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247-3
AFGHL40T65SQD Packaging
Insepction
AFGHL40T65SQD FAQ
  • 1. How to order AFGHL40T65SQD on Heisener?
  • 3. Are the AFGHL40T65SQD price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of AFGHL40T65SQD?
AFGHL40T65SQD 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。