购买 AFGHL40T65RQDN | AFGHL40T65RQDN数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
AFGHL40T65RQDN
AFGHL40T65RQDN
AFGHL40T65RQDN
仅供参考
零件编号 AFGHL40T65RQDN
制造商 onsemi
描述 IGBT FIELD STOP 650V 46A TO247-3
送货服务
AFGHL40T65RQDN参数
系列-
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)46 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)160 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.82V @ 15V, 40A
力量 - 最大288 W
开关能量1.14mJ (on), 740µJ (off)
输入类型Standard
门电荷47 nC
Td(开/关)@ 25°C26ns/77ns
测试条件400V, 40A, 2.5Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)44 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247-3
AFGHL40T65RQDN Packaging
Insepction
AFGHL40T65RQDN FAQ
  • 1. How to order AFGHL40T65RQDN on Heisener?
  • 3. Are the AFGHL40T65RQDN price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of AFGHL40T65RQDN?
AFGHL40T65RQDN 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。