购买 AFGHL40T120RHD | AFGHL40T120RHD数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
AFGHL40T120RHD
AFGHL40T120RHD
AFGHL40T120RHD
仅供参考
零件编号 AFGHL40T120RHD
制造商 onsemi
描述 1200V/40A FSII IGBT TO247 AUTOMO
送货服务
AFGHL40T120RHD参数
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)48 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)160 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.4V @ 15V, 40A
力量 - 最大400 W
开关能量3.7mJ (on), 1.2mJ (off)
输入类型Standard
门电荷277 nC
Td(开/关)@ 25°C37ns/150ns
测试条件600V, 40A, 5Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)195 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247-3
AFGHL40T120RHD Packaging
Insepction
AFGHL40T120RHD FAQ
  • 1. How to order AFGHL40T120RHD on Heisener?
  • 3. Are the AFGHL40T120RHD price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of AFGHL40T120RHD?
AFGHL40T120RHD 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。