购买 AFGB40T65RQDN | AFGB40T65RQDN数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
AFGB40T65RQDN
AFGB40T65RQDN
AFGB40T65RQDN
仅供参考
零件编号 AFGB40T65RQDN
制造商 onsemi
描述 IGBT FIELD STOP 650V 68A TO263
送货服务
AFGB40T65RQDN参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)68 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)160 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.82V @ 15V, 40A
力量 - 最大339.37 W
开关能量470µJ (on), 420µJ (off)
输入类型Standard
门电荷51 nC
Td(开/关)@ 25°C21ns/77ns
测试条件400V, 20A, 3Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)52 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
AFGB40T65RQDN Packaging
Insepction
AFGB40T65RQDN FAQ
  • 1. How to order AFGB40T65RQDN on Heisener?
  • 3. Are the AFGB40T65RQDN price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of AFGB40T65RQDN?
AFGB40T65RQDN 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。