购买 74LS15PC | 74LS15PC数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
74LS15PC
74LS15PC
74LS15PC
仅供参考
零件编号 74LS15PC
制造商 National Semiconductor
描述 IC GATE AND 3CH 3-INP 14DIP
送货服务
74LS15PC参数
ECAD
系列74LS
逻辑类型AND Gate
电路数量3
输入数量3
特征Open Collector
电压 - 电源4.75V ~ 5.25V
电流 - 静态(最大)6.6 mA
电流 - 输出高,低100µA, 8mA
逻辑电平 - 低0.8V
逻辑电平 - 高2V
最大传播延迟@ V,最大CL35ns @ 5V, 15pF
工作温度0°C ~ 70°C
安装类型Through Hole
供应商设备包14-PDIP
包/箱14-DIP (0.300", 7.62mm)
74LS15PC Packaging
Insepction
74LS15PC FAQ
  • 1. How to order 74LS15PC on Heisener?
  • 3. Are the 74LS15PC price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of 74LS15PC?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 74LS15PC.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as 74LS15PC pin diagram, 74LS15PC datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
74LS15PC 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。