购买 74F794SC | 74F794SC数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
74F794SC
74F794SC
74F794SC
仅供参考
零件编号 74F794SC
制造商 Fairchild Semiconductor
描述 D FLIP-FLOP, F/FAST SERIES TTL
送货服务
74F794SC参数
ECAD
系列74F
功能Standard
类型D-Type
输出类型Tri-State, Non-Inverted
元素数量1
每个元素的位数8
时钟频率90 MHz
最大传播延迟@ V,最大CL8ns @ 5V, 50pF
触发类型Positive Edge
电流 - 输出高,低15mA, 64mA
电压 - 电源4.5V ~ 5.5V
电流 - 静态(Iq)80 mA
输入电容-
工作温度0°C ~ 70°C (TA)
安装类型Surface Mount
包/箱20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
74F794SC Packaging
Insepction
74F794SC FAQ
  • 1. How to order 74F794SC on Heisener?
  • 3. Are the 74F794SC price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of 74F794SC?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 74F794SC.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as 74F794SC pin diagram, 74F794SC datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
74F794SC 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。