购买 2SA2097-TE16L1-NQ | 2SA2097-TE16L1-NQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
2SA2097-TE16L1-NQ
2SA2097-TE16L1-NQ
2SA2097-TE16L1-NQ
仅供参考
零件编号 2SA2097-TE16L1-NQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 TRANS PNP 50V 5A PW-MOLD
送货服务
2SA2097-TE16L1-NQ参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - 双极 (BJT) - 单
封装-
ECAD
系列-
晶体管类型PNP
电流 - 收集器(Ic)(最大)5 A
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)50 V
Vce饱和度(最大值)@ Ib,Ic270mV @ 53mA, 1.6A
电流 - 收集器截止(最大)100nA (ICBO)
直流电流增益(hFE)(最小值)@ Ic,Vce200 @ 500mA, 2V
力量 - 最大1 W
频率 - 过渡-
工作温度150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
供应商设备包PW-MOLD
2SA2097-TE16L1-NQ Packaging
Insepction
2SA2097-TE16L1-NQ FAQ
  • 1. How to order 2SA2097-TE16L1-NQ on Heisener?
  • 3. Are the 2SA2097-TE16L1-NQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of 2SA2097-TE16L1-NQ?
2SA2097-TE16L1-NQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。