购买 2N5154S1 | 2N5154S1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
2N5154S1
2N5154S1
2N5154S1
仅供参考
零件编号 2N5154S1
制造商 STMicroelectronics
描述 RAD-HARD 80 V, 5 A NPN TRANSISTO
数据表
封装 -
ECAD
库存 60 piece(s)
送货服务
2N5154S1参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - 双极 (BJT) - 单
封装-
ECAD
系列-
晶体管类型NPN
电流 - 收集器(Ic)(最大)5 A
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)80 V
Vce饱和度(最大值)@ Ib,Ic1.5V @ 500mA, 5A
电流 - 收集器截止(最大)1µA
直流电流增益(hFE)(最小值)@ Ic,Vce70 @ 2.5A, 5V
力量 - 最大35 W
频率 - 过渡-
工作温度200°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-276AA
供应商设备包SMD5
2N5154S1 Packaging
Insepction
2N5154S1 FAQ
  • 1. How to order 2N5154S1 on Heisener?
  • 3. Are the 2N5154S1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of 2N5154S1?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2N5154S1.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as 2N5154S1 pin diagram, 2N5154S1 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
2N5154S1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。